The World Supremacy

Gra o zdobywaniu władzy i dominacji nad współczesnym światem

Współczesne mocarstwa dążą do całkowitej dominacji nad światem i narzucenia swojej apodyktycznej roli pozostałym. Wykorzystują do tego każdy z dostępnych sposobów – handel, technologię, przepływ informacji, czy też strategiczną dla zdobywania kontroli obecność militarną.

Stań na czele jednej z potęg współczesnego świata i doprowadź do podporządkowania go swoim interesom.

Opinia o grze:

“Ta gra, to próba uproszczonego, ale jednocześnie dość realnego i niezwykle ciekawego odwzorowania tego jak wygląda dzisiejsza walka mocarstw o dominację. Jak zatem doprowadzić do zwycięstwa? Poprzez umiejętne stosowanie dyplomacji, presji militarnej, handlowej i technologicznej. Przyznam, że nie spodziewałem się tego, że w tak wydawałoby się prostej  formie, jaką jest gra planszowa, można zawrzeć tak kompleksowy „symulator” geopolitycznych zależności. Więc jeśli ktoś chciałby spróbować i sprawdzić jak poradziłby sobie jako przywódca jednej ze światowych potęg – gorąco zachęcam do rozgrywki. Ja bawię się przy niej doskonale”.

Jacek Bartosiak – Patron merytoryczny

Biogram Patrona:

Jacek Bartosiak – prawnik, publicysta specjalizujący się w geopolityce i strategii, założyciel think tanku Strategy&Future.

Czytaj pełen biogram

Autor książek:

  • „Pacyfik i Eurazja. O wojnie”, wydanej w 2016 roku, traktującej o nadchodzącej rywalizacji wielkich mocarstw w Eurazji i o potencjalnej wojnie na zachodnim Pacyfiku,
  • „Rzeczpospolita między lądem a morzem. O wojnie i pokoju”, wydanej w 2018 roku, o sytuacji geostrategicznej Polski i Europy w dobie rywalizacji mocarstw w Eurazji wraz ze szczegółowym przedstawieniem teatru wojny i nowoczesnej sztuki wojskowej,
  • „Przeszłość jest prologiem” na temat zmian geopolitycznych we współczesnym świecie.

Dyrektor Programu Gier Wojennych i Symulacji Fundacji Pułaskiego; Senior Fellow w The Potomac Foundation w Waszyngtonie, współzałożyciel „Play of Battle”, zajmującej się przygotowywaniem symulacji wojskowych; współpracownik Nowej Konfederacji oraz New Generation Warfare Centre w Waszyngtonie; członek zespołu doradczego pełnomocnika rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego (2017–2018), prezes zarządu spółki Centralny Port Komunikacyjny Sp. z o.o. (2018–2019).

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, adwokat i partner zarządzający w kancelarii adwokackiej zajmującej się obsługą biznesu od 2004 roku.

Ekspert do spraw geopolityki i geostrategii, uczestnik debaty na temat sytuacji strategicznej Europy Środkowo-Wschodniej, zachodniego Pacyfiku i Eurazji – wypowiada się na ten temat na konferencjach w kraju i za granicą oraz w mediach.w Budżetu

„The World Supremacy” to strategiczna gra planszowa w której gracze jako przywódcy współczesnych potęg: USA, Chin, Unii Europejskiej oraz Rosji próbują osiągnąć dominującą pozycję poprzez realizację swoich ukrytych celów.

Ten któremu uda się je zrealizować, zwycięży.

Aby je osiągnąć, muszą zarządzać swoją gospodarką, zapewnić jej niezbędne surowce oraz dbać o rozwój technologiczny. Muszą skutecznie używać swoich zasobów dyplomatycznych, aby móc realizować swoją politykę poza granicami swojej strefy wpływów. Używać swoich wywiadów, aby kontrolować i wpływać na zbliżające się wydarzenia oraz dbać o bezpieczeństwo swoich interesów poprzez odpowiednią obecność wojskową.

Co pozwoli zdominować świat? Przewaga technologiczna? Dyplomacja? A może najlepszym rozwiązaniem jest wojna?
Co jest skuteczniejsze – spryt czy siła? Gdzie kończą się wzajemne interesy sojuszników, a gdzie rozpoczyna egoizm i walka o własny interes? Czy jest możliwa wzajemna koegzystencja i współpraca?

Jak wyglądałby świat, gdybyś to TY decydował? Przekonaj się!

 

Stań na czele jednego z mocarstw i decyduj o losach świata!

Ruszyła przedsprzedaż!

premiera – marzec 2022

Parametry:

  • Liczba graczy: 2-4
  • Wiek: 14+
  • Czas rozgrywki: 90-160 min

Zawartość pudełka:

Kliknij i zobacz listę
  •   1      planszę główną
  •   4     planszetki graczy
  •   44   karty celów strategicznych
  •   25    kart technologii
  •   120   znaczników surowców
  •   32    karty transakcji
  •   24    karty akcji
  •   13     kafli węzłów
  •   49    znaczników ludności
  •   91     znaczników kontroli
  •   1       zegar rund